Haber Arşivi

Sergi: 'Çünkü Gördüğüm En Güzel Kız Sensin"/Okan Bayülgen


22-31 Ağustos 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan 77. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında gerçekleşecek sergilerden biri de Okan Bayülgen’in “Çünkü Gördüğüm En Güzel Kız Sensin” adını taşıyan fotoğraf sergisi olacak.


Okan Bayülgen, 77. İzmir Enternasyonal Fuarı’na ünlü-ünsüz kadınların günlük hallerini yansıttığı “Çünkü Gördüğüm En Güzel Kız Sensin” fotoğraf sergisiyle katılacak.

Sergi kapsamında Azra Akın, Aslı Enver, Bergüzar Korel, Ceyda Düvenci, Melisa Sözen, Meral Çetinkaya, Nehir Erdoğan, Nur Sürer, Pelin Karahan, Serra Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu kadınları fotoğraflayan Bayülgen, çalışmasında analog makine kullanmış ve "klişeleşmiş güzellik anlayışına son vererek, güzelliği farklı bir bakış açısıyla yorumlamaya çalışmış."

Bir kozmetik firmasının “Gerçek Güzellik Kampanyası” kapsamında yapılan ve portrelerden oluşan çalışma için Okan Bayülgen, "Onları en doğal halleriyle çekmeye çalıştım. Profesyonel makyaj ya da dijital güzellik hilelerine başvurmadan fotoğrafladım. Kadınları botokslu, photoshoplu güzellik tabularından kurtarmak; kendilerini oldukları gibi kırışıklıkları, çilleri, kıvrımlarıyla sevmelerini ve kabul etmelerini istedik” yorumunda bulundu.

Çünkü Gördüğüm En Güzel Kız Sensin” Sergisi fuar müddetince İzmir Sanat Fuaye’de ziyaret edilebilecek.

Hiç yorum yok:

Twitter